01
O mnie

Hej,
Miło mi Cię poznać. Na imię mam Gabriela, ale będę podpisywać się, jako Gabi.

Studia: Jestem magistrem psychologii, skończyłam Uniwersytecie Gdański na specjalności neurobiopsychologia – dużo zajęć miałam na Wydziale Biologii, gdzie uczyłam się o tym jak psychologia wiąże się z bioiloigą. Dodatkowo zrobiłam przygotowanie pedagogiczne.

Wolontariat: Prowadzę szkolenia oraz warsztaty dla uczniów, ale w przeszłości również pomagałam w zakładzie opiekuńczo leczniczym, przy wsparciu powrotu do domu osobom starszym, czy świetlicy socjo-terpaeutycznej. Kilka lat prowadziała również drużynę harcerską.

W przyszłości: Planuję specjalizację w kierunku Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży albo Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, bo uwielbiam z nimi pracować.

Z zamiłowania: Czytam i piszę, dlatego jestem tu – żeby dzielić się tym, czego się dowiaduję i czerpać radość z tworzenia. Dużo również podróżuję i tworzę rękodzieła, czym dzielę się na Instagramie.

Blog: To miejsce stworzyłam, aby dać Wam trochę sprawdzonej, psychologicznej wiedzy. Uważam, że psychologia powinna być przedmiotem w szkole, uczącym nas jak funkcjonować z samym sobą i innymi, jak siebie i siebie nawzajem rozumieć, a skoro nie ma takich lekcji - wiedze tą możecie znaleść tutaj!

Miłej lektury!
Gabi

02
O Psychologicznym IQ
1

Czym jest Psychologiczne IQ?

To stworzona przeze mnie gra słów. IQ jest wskaźnikiem inteligencji, dlatego Psychologiczne IQ jest wymyślonym porzeze mnie wzkaźnikiem naszej psychologicznej wiedzy. Ten blog jest miejscem, które stawia sobie za cel psychoedukację, więc z każdym przeczytanym postem Twoje Psychologiczne IQ rośnie! Blog dzieli się na trzy kategorie, możesz o nich przeczytać poniżej.

2

Strefa Wiedzy

Strefa Wiedzy to moja internetowa biblioteka faktów, teorii i badań z różnych dziedzin psychologii. Znajdziesz tu opisy zaburzeń psychicznych, ale też teorie dotyczące naszej codzienności - co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Skąd biorą się trudności w szkole? Co może powodować trudności w koncentracji? Jeśli szukasz merytorycznej wiedzy na konkretny, psychologiczny temat to jest odpowiednie miejsce.

3

Z Mojej Perspektywy

Ta część bloga to szansa na założenie moich okularów i spojrzenia na świat z mojej perspektywy. To miejsce, na którym chcę dzielić się moją osobistą wiedzą i przemyśleniami. Każdy wpis tutaj to krótki spacer po mojej głowie. Nie ze wszystkim musisz się zgadzać i nie wszystko jest potwierdzone naukowo. To owoce mojego krytycznego myślenia i doświadczenia.

4

Psychoteka

Moja osobista biblioteka psychologiczna (w skrócie PsychoTeka). Zbiór (podzielony na kategorie) wszystkich książek, filmów, podcastów, seriali, stron – wszystkiego, co można obejrzeć czy przeczytać i niesie ze sobą prawdziwą psychologiczną wartość. Ostoja sprawdzonej literatury w świecie pełnym dziwnych poradników i fake newsów.

Zapisz się na Newsletter
Raz w miesiącu dostaniesz ode mnie list z nowościami na blogu i moimi osobistymi przemyśleniami.